29.03 SOBOTA BACK TO THE GRAJĄ BEAT NOVI PLAYERS / RUBIN / HEN

Przed Państwem duet NOVI PLAYERS czyli Wojtek Dominik i Benda.

 

WOJTEK DOMINIK człowiek dwojga imion, rodzony w latach 70tych w Poznaniu. Wołają za nim Margin, choć nikt do końca nie wie dlaczego. Jest dorosłym facetem, który kochał się w wielu kobietach i w wielu płytach. Na jedne i drugie wydał sporo pieniędzy. Niestety z obu kolekcji nie potrafi wybrać tej najlepszej. Boi się elektrycznych gitar – zespołu też.. Prąd woli w herbacie i jazzie. Twierdzi, że jego ciotecznym stryjem był James Brown, a bratem siostry jego szwagra jest Prince. Żadne to więzy krwi, ale pochwalić się zawsze można…

Lubi jeść. Jada tradycyjnie, ale też nowocześnie. Do modern-obiadów serwuje remixy i edity nieznanych, trudnych do wymówienia wykonawców. Przy kurczaku z czerwoną salsą zamienia się w przystojnego latynosa, a przy talerzu porowej w disco-wywijasa z parkietu Soul Train. Kiedy ma dobry humor muzykuje z didżejem Bendą, z którym kiedyś, w pijackiej euforii, na dworcu w Choszcznie, założył kolektyw Novi Players.

Szybko jednak go rozwiązali, bo mieli dosyć tłumaczenia, że nazwa pochodzi

od Novi Singers.

Od lat sepleni w dwóch, poznańskich radiowych stacjach, przy czym ani

szefostwo ani słuchacze jednej nie wiedzą, że pracuje w drugiej.

DJ BENDA to muzyczny zapaleniec z Poznania. Wesoły wielbiciel ciepłego, połamanego beatu. Przez lata wraz z Marginem tworzył duet DJ-ski Novi Players.

Jego klubowe sety to ciekawa podróż w różne rejony muzyki, gdzie cieple deepowe brzmienia mieszaja się z funkowym groovem oraz energetycznym afro i brokenbeatem. Przez ponad 10 lat prowadził audycje autorskie w poznańskim Radiu Afera. Od roku 2008 zajmuje się organizacją koncertów w ramach Maltańskiej Sceny Muzycznej (wystąpili m.in. Eva Be i Thief z labelu Sonar Kollektiv, Electric Wire Hustle,Ye:Solar, Kamp!, Pink Freud). Jest także współtwórcą jednego z młodszych klubów w Poznaniu – klubu Opcja.