10155629_755889377783617_1502093695_n

04.04 PIĄTEK SZPAGARTY PARTER WINGER / CHMIELIX PIĘTRO 1 KANGUR / MALUJE SEIKON I JACYNDOL PIĘTRO 2 BTR

Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę robota, trochę kwadrata. Tym razem na SZPAGARTACH mamy dla Was mniej mięsa, za to więcej dyscypliny i struktury. Powaga – bo sprawa istotnie jest poważna. Seikon i Jacyndol, gwiazdy 16tej edycji, razem z powiewem świeżości z Wybrzeża, przywiozą ze sobą reputację jednych z najciekawszych reprezentantów nurtu abstrakcyjnego w polskim streetarcie.
Pierwszy – bardziej geometryczny, który z pomocą figur podstawowych potrafił ruszyć z miejsca myślenie nie tylko o miejskim tatuażu, ale również polski land-art (polecamy sprawdzić, co za lawinę uruchomił pod Opocznem).
Drugi – bardziej figuralny, kubiczny i liryczny – odkrył całkiem nowy świat streetowych możliwości gdzieś między stylówą klipu „Money for Nothing” Dire Straits a beżowymi tonacjami, niczym z wyblakłych rewolucyjnych plakatów. A wszystko na miarę rozpędzającego się 21go wieku.

I taki też będzie nasz lineup muzyczny. Na dole, w naszym salonie i galerii – gdzie zawisną dzieła wyżej wspomnianego duetu i gdzie smakosze będą mogli ich rozkupić – brzmieniową śrubę wkręcą Wam Chmielix i Winger. Czyli Mistrz Polski i Człowiek Zajawka. Wytrawni gracze, doświadczeni jak cholera, więc spodziewajcie się, że to, co usłyszycie w piątek, będzie w Was kwitło i nastrajało przez całe Wasze życie.
Wyżej – b-boys & b-girls! – Kangur. Kangur, który potrafi grać tylko lepiej i udawadnia to z imprezy na imprezę. Na tym polega old-school – za każdym razem odkrywasz go na nowo. Przy Kangurze odkrywał i wzbogacał go będzie live-act kolektywu „MOSZCZYŃSKI PIETSCH & BIBOBIT”. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze przyjemności – cytujemy opinię Urszuli Dudziak, która wystąpiła w ich singlowym debiucie: „W tej muzyce jest wolność (…) i to mnie bardzo inspiruje”. To, co ją wyróżnia, to umiejętne wplatanie w autorskie kompozycje dystynktywnych estetyk: jazzu, hip hopu, big beatu, dubstepu, latin & club music. Nic bardziej streetartowego od swobodnego traktowania kontekstu.
Na samej górze – żeby dać Wam lepsze pojęcie o tym, co jest dziś grane nad Bałtykiem – DJ BTR z Gdańska. Fala za falą – napieramy na Was klimatem :)

– Animacje? – Prosze bardzo, będą animację. Video-rodeo dla optycznych freaków.

Dla wyczerpanych tańcem i tych, co wpadną do nas prosto z biura, mamy w barze drinki na Red Bullu. Spodziewajcie się również, jak zwykle, naszego pogotowia kalorycznego – czyli pizzy w krytycznym punkcie biby. Będzie szybka jazda bez trzymanka, lecz możecie liczyć na nasze wsparcie.

Nas i naszych artystów wspiera Molotow, więc gdy kurz imprezy opadnie, zostanie najwyższa jakość.

Yo.